چاپ        ارسال به دوست

معرفی حراست آموزشکده و مدارس سما استان خراسان شمالی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی گفت: صیانت از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در تمام اقدامات باید سرلوحه کاری قرار گیرد و چنین مسئولیت خطیری باید در مسیر درستی انجام شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از بجنورد، غلامرضا کاظمی در جلسه معارفه سرپرست حراست معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد اظهار کرد: نیروی شاغل در حراست باید تعامل بسیار خوبی با افراد مجموعه داشته باشد؛ چنانکه با بروز مشکل و چالش، افراد بتوانند با حراست مجموعه ارتباط برقرار کرده و با بازگویی مشکل، راه‌حل‌هایی پیشِ روی فرد بگذارند.

وی بیان کرد: پیشگیری بهتر از درمان است، حراست چشم و گوش مجموعه است و بهتر می‌بیند، بهتر می‌شنود و بهتر می‌تواند وارد عمل می‌شود.
رئیس دانشگاه آزاد بجنورد افزود: صیانت از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در تمام اقدامات باید سرلوحه کاری قرار گیرد و چنین مسئولیت خطیری باید در مسیر درستی هدایت شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی تأکید کرد: استراتژی حراست اصلاح و بازسازی امور است که با عملکردی صحیح می‌تواند سلامتی سیستم را تا حد زیادی تأمین کند.
کاظمی توضیح داد: هریک از ما باید خدمتگزار نظام باشیم، حرفه‌ای عمل کنیم و با انرژی خوب فکری و سازنده بتوانیم در هر مجموعه‌ای که خدمت می‌کنیم، وجودمان مثمر باشد تا نامی نیک از خود به یادگار بگذاریم.

نگاه حراست باید عمیق، تیزبین، مطالبه‌گر و رصدکننده باشد

مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی نیز بیان کرد: فکر فرزندان در مدارس شکل می‌گیرد و تأثیر سخنان معلم در بسیاری از موارد بیشتر از خانواده‌هاست و همین موضوع اهمیت و نقش مدارس را در تربیت نسل انقلابی به‌خوبی نشان می‌دهد.

سیدجواد محجوب اضافه کرد: با توجه به اینکه فرزندان جامعه اسلامی امانت‌های گرانبهایی هستند که نزد ما سپرده می‌شوند؛ باید با وجود افرادی که دارای تربیت صحیح اسلامی و انقلابی هستند و بار علمی بالایی دارند به تربیت نسل جدید بپردازیم.

وی عنوان کرد: نگاه حراست باید عمیق، تیزبین، مطالبه‌گر و رصدکننده باشد؛ حراست تلاش می‌کند تا به شعار اولویت، پیش‌بینی و پیشگیری جامه عمل بپوشاند.

مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی ادامه داد: امام خمینی(ره) فرمودند «عالم محضر خداست»؛ بنابراین باید لحظه به لحظه وجودمان را در انجام مسئولیت و رسالت در محضر خدا احساس کنیم.

محجوب متذکر شد: وظیفه حراست رصد دقیق فعالیت‌های سازمانی و مراقبت از سیستم است و باید مانند چشمی تیزبین برای سیستم عمل کند.

مدیرکل حراست دانشگاه آزاد بجنورد یادآور شد: حراست در دانشگاه و مجموعه سما به معنای حفاظت از استادان، کارکنان، معلمان، دانشجویان و دانش‌آموزان است و دیدگاه حراست باید دیدگاه فرهنگی مبتنی‌بر شفاف‌سازی و رفتار هوشمندانه باشد.

وی گفت: نیروی دنشگاه آزاد اسلامی بزرگ‌ترین سرمایه سازمانی محسوب می‌شود؛ وظیفه داریم از تمام افراد مجموعه مقابل آسیب‌ها و تهدیدها مراقبت کنیم؛ ولی نباید بر روی تخلفات چشم ببندیم.

مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی افزود: وظیفه حراستی به‌تنهایی قابل تحقق نیست و حوزه حراست به کمک همه در مجموعه نیاز دارد.

حراست چشم بیدار و مغز متفکر مجموعه است

مدیر حراست کل استان خراسان شمالی هم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای وحدت، شهید شوشتری و شهید محمدزاده اظهار کرد: در یک مجموعه و جامعه سالم باید همدلی، صفا و صمیمیت، اعتماد و یاری به یکدیگر و خیرخواهی وجود داشته باشد تا افراد در چنین محیط سالمی به رشد و تعالی برسند.

بابایی با اشاره به وظایف حوزه حراست بیان کرد: صیانت از اسناد و مدارک، شناسایی آسیب‌ها و اقدامات پیشگیرانه، مقابله با توطئه‌ها و پشتیبانی از کارکنان مجموعه از وظایف مهم حوزه حراست به‌شمار می‌آید.

وی با اشاره به دیگر وظایف حراست بیان کرد: حراست باید به‌عنوان نیروی معتمد در کنار مدیران مجموعه در تحکیم روابط همکاران همیشه پیشگام باشد.

مدیر حراست کل استان خراسان شمالی افزود: حراست چشم بیدار و مغز متفکر مجموعه است و باید به‌عنوان مشاور، امین و امانتدار خوبی برای مجموعه سازمانی یا ارگان باشد.

به گزارش آنا در پایان این جلسه با اعطای حکمی از سوی سیروس صابری رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی، مجتبی کامکار عضو هیئت علمی گروه تربیت‌بدنی آموزشکده سما به‌عنوان سرپرست حراست معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد بجنورد معرفی شد.

https://www.ana.press/news/618022


١١:٣٣ - پنج شنبه ١٣ آبان ١٤٠٠    /    شماره : ٤٥٦    /    تعداد نمایش : ٣٠٩