چاپ        ارسال به دوست

کارگاه آموزشی آراستگی و شئونات رفتاری در دانشگاه آزاد اسلامی

گفتمان‌سازی لازمه اجرای صحیح شئون فرهنگی در دانشگاه است

مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی گفت: اجرای صحیح موضوع آراستگی و شئون فرهنگی اجتماعی در محیط دانشگاه مستلزم گفتمان‌سازی در مجموعه دانشگاه است.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از بجنورد، سیدجواد محجوب در کارگاه آموزشی تبیین شیوه‌های اجرایی آیین‌نامه آراستگی و شئون فرهنگی اجتماعی اظهار کرد: با توجه به بازخوانی بخشنامه آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری دانشگاه و تغییر رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی در سال‌های اخیر و توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی به‌صورت زیربنایی و ساختاری نه به شکل ظاهری و گزارش‌دهی و با تاکید مقام معظم رهبری و تلاش مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی برای رساندن دانشگاه به یک دانشگاه در تراز انقلاب اسلامی نیاز است که تمام بدنه دانشگاه اعم از استادان، کارکنان و دانشجویان با همت مضاعف برای اجرایی‌کردن شئون فرهنگی، اجتماعی تلاش کنند.(بیشتر بخوانید)

وی بیان کرد: لازمه این کار تبیین درست دستورالعمل و آگاهی‌دادن به دانشجویان، کارکنان و استادان و برگزاری جلسات و کارگاه‌های توجیهی، اقناع‌سازی و تبیین نیاز اساسی و اجرای صحیح آن است.

مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی با اشاره به ضوابط و قوانین پوشش در دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی افزود: ضوابط و قوانین پوشش در دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی نشان می‌دهد که دانشگاه در جامعه اسلامی باید در این موضوع پیشگام بوده و فعالانه عمل کند.

محجوب اظهار کرد: اجرای صحیح موضوع آراستگی و شئون فرهنگی اجتماعی در محیط دانشگاه مستلزم گفتمان‌سازی در مجموعه دانشگاه است، به‌نحوی که همه ما در دانشگاه از استادان، کارکنان و مسئولان و دانشجویان در تمام عرصه‌های دانشگاه این موضوعات را رعایت کنیم و با یکدیگر گفت‌وگو و در صورت نیاز تذکر و یادآوری کنیم.

وی عنوان کرد: اجرای بخشنامه عفاف و حجاب با همت و مشارکت تمام بخش‌های دانشگاه امکان‌پذیر است و با اقدامات سلبی و انتظامی قطعاً نتیجه‌ای معکوس خواهد داد.

مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی تأکید کرد: برای بازدهی و اثربخشی بهتر اقدامات معرفتی و تشویقی بر اقدامات سلبی اولویت دارد و می‌توان با برگزاری کارگاه‌های مختلف آموزشی با موضوع عفاف و حجاب، مسابقات علمی و فرهنگی، اردوهای فرهنگی مرتبط، سخنرانی و جلسات پرسش و پاسخ و کرسی‌های آزاداندیشی، تریبون آزاد و ... این امر به خوبی در دانشگاه اجرا شود.
https://www.ana.press/news/618511


١١:٥٢ - پنج شنبه ١٣ آبان ١٤٠٠    /    شماره : ٤٥٧    /    تعداد نمایش : ٢٨٩